Frozen rolling pin, Green Stuff World

Dostępność: Stacjonarnie i online
Wysyłka w: 1 dzień
Cena: 59,00 zł 59.00
SCD producenta: 67,50 zł
ilość szt.
Zyskujesz 25 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Green Stuff World
Kod produktu: 1225

Opis

Frozen rolling pin, Green Stuff World

Teksturowane wałki umożliwiające odciskanie ciągłego, powtarzającego się wzoru na glinie i szpachlówkach. Wykonane z przezroczystego tworzywa PMMA o niesamowitych właściwościach nieprzywierających. Nietoksyczne. Występują w kilku różnych teksturach, które można zakupić w zależności od konkretnych potrzeb.

Długość: 14'50 cm (5'5 cala)
Średnica: 2'5 cm (1 cal)

INSTRUKCJE UŻYTKOWANIA:

1 - Odpowiednio wymieszaj kit/glinkę, aż będzie gotowa zgodnie z zaleceniami producenta.

2 - Rozłóż szpachlę/glinkę na powierzchni, która ma być teksturowana. Aby uzyskać optymalne rezultaty, upewnij się, że masz gładką i równą powierzchnię przed wyciskaniem za pomocą wałków. *** Zalecamy użycie do tego zwykłego, gładkiego wałka.

3. - W zależności od rodzaju szpachli/gliny, zaleca się zwilżenie wałka, aby zapobiec przywieraniu.

4. - Powoli przesuwaj wałek, wywierając równomierny nacisk we wszystkich punktach, aby uzyskać równomierną teksturę.

5 - Odetnij nadmiar szpachli/gliny ostrym nożem. Zaleca się to zrobić po wyschnięciu, aby uniknąć deformacji szpachli/gliny.

MATERIAŁY:

Na rynku dostępnych jest wiele różnych szpachli i glinek, a wszystkie z nich można teksturować przy użyciu odpowiedniej techniki.

Zwykle glina polimerowa (typu Fimo lub Sculpey) jest dość łatwa w pracy z tymi wałeczkami, ponieważ pozwalają one na łatwą korektę błędów przed ich wypaleniem. Jeśli celem jest wykonanie teksturowanych podstaw, zalecamy użycie podstaw MDF, ponieważ można teksturować glinkę polimerową bezpośrednio na podstawie MDF, a następnie umieścić wszystko w piekarniku, w tym podstawę. Czas pieczenia tych glinek wynosi około 15 minut w temperaturze 150ºC. Drewno MDF może pozostawiać lekki zapach podobny do zapachu opiekanego chleba, ale nie martw się, nie spali się!

W przypadku szpachlówek epoksydowych istnieje wiele technik, które pozwalają osiągnąć podobne rezultaty. Dobrą rzeczą jest to, że nie trzeba ich wypiekać, więc można je nakładać bezpośrednio na plastikowe podstawy.

W przypadku szpachli Green Stuff, która jest szczególnie lepka, przed teksturowaniem należy lekko zwilżyć szpachlę lub wałek wodą. Można również zmniejszyć lepkość poprzez nałożenie talku lub użycie wazeliny Sculptor.

Inne szpachlówki epoksydowe, takie jak na przykład Milliput, są również odpowiednie, ale nie zalecamy ich zbytniego zwilżania, ponieważ utrudni to pracę. Ponadto, jeśli mieszanina jest zbyt lepka, lepiej jest kontynuować ugniatanie, aż lepkość zniknie.

*** W przypadku tego typu szpachli epoksydowych bardzo ważne jest prawidłowe czyszczenie wałków po użyciu.

INSTRUKCJE DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI:

Po pracy z wałkami należy usunąć wszelkie pozostałości z wałków.

BEZPIECZEŃSTWO:

Aby zapewnić bezpieczeństwo, dzieci powinny być ściśle monitorowane przez odpowiedzialną osobę dorosłą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl